Recenzie TP-Link TL-WDN4800

Pridané: 29. apríla 2015

Zakúpený v Gigastore

• silný výkon
  • dobrá cena

bolo to presne to, čo som hľadal

Overený zákazník Alza.sk

Pridané: 28. decembra 2013

Zakúpený v Alza.sk

čakal som vyššiu úroveň signálu

Overený zákazník pohodlne-nakupy.sk

Norbert

Pridané: 27. septembra 2013

Zakúpený v pohodlne-nakupy.sk

• Sila signalu.

Dobry produkt. Ine lacnejsie PCI-e WiFi karty sa nechytaju.

Overený zákazník Extreme Digital zRt

Milan Čiljak

Pridané: 8. júla 2013

Zakúpený v Extreme Digital zRt

• dualband (pasmo 5GHz)
  • pomer prenosová rychlosť/cena - to je ale vec vlastnosti volného priestoru a prenosovej technológie (nie produktu ten splna čo sľuboval)
  • čo si kupujúci spravidla pri dualbande neuvedomí - pripojený môžete byť bud cez 802.11n alebo 802.11a teda nie sučasne cez obe a tak vytvoriť dve prenosove cesty - to 802.11a riešenie na 5GHz ma naozaj zmysel len v meste kde je veľa interferujúcich susedov a je malo pravdepodobne že si niekto kúpi dualband kartu (stále je to ale pravdepodobnosť nie istota)

- v ideálnych podmienkach dosiahnete prenosovú rýchlosť 10MB/s, preto pokiaľ mate akú takú možnosť vybudovať v dome kabeláž, odporúčam gigabitovú sieť (lacnejšie zakupit TP link 1000Mbit + minimalne CAT5E ideálne CAT6 kabelaz - tam už prenos bude limitovat disk)
- realna skusenost postacuje aj lacnejsia 300Mbit karta s dvojicou anten
- pokiaľ vo vašom okolí existuje množstvo wifi sieti a nenájdu sa dva od seba o 5 kanálov posunuté a nezarušene kanály postačí aj 150Mbit 802.11n karta (lepsiu nevyužijete) - pre každe 150Mbit pasmo potrebujete jeden 20MHz kanal - ciže na 300Mbit musíte vynútit 20/40 alebo priamo 40MHz (čo je obsadenie dvoch kanálov)
Zaver: produkt splňa technické parametre ktoré deklaroval - faktom ale zostava, že bezdrôtove riešenie je o voľnosti a mobilite, ak ale chcete rýchlu odozvu pri prenose disk pc a domáce dátové úložisko, isto siahnite po kabeláži a gigabitovej sieti (dajte si pozor pri nákupe NAS ka - pozrite si recenziu aké ma skutočne rýchlosti pri zápise a čitaní, gigabitova karta je len marketing - npr Zyxel NAS-220Plus ma sice gigabitovú kartu ale zápis a čitanie 6,5 a 4,5MB/s čo je nič oproti kúpenej miniITX doske a pripojenému sata disku kde je to aspoň 50MB/s ...)

Overený zákazník Alza.sk

Pridané: 21. mája 2012